Mrtvé rameno František Kautman

ISBN:

Published: 1992

Paperback

237 pages


Description

Mrtvé rameno  by  František Kautman

Mrtvé rameno by František Kautman
1992 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 237 pages | ISBN: | 9.59 Mb

Faustovský příběh komunistického intelektuála, který se k stáru upíjí a hledá, kde se v jeho zmarněném životě stala osudná chyba.Antihrdina románu strávil mládí jako nadšený komunista, neoblomně přesvědčený o hlásaných pravdách.

Tak se postupněMoreFaustovský příběh komunistického intelektuála, který se k stáru upíjí a hledá, kde se v jeho zmarněném životě stala osudná chyba.Antihrdina románu strávil mládí jako nadšený komunista, neoblomně přesvědčený o hlásaných pravdách. Tak se postupně odcizil svému otci, kultivovanému vzdělanci staré školy, na druhou stranu našel svou životní lásku.

Když se ta dopustila malicherného, v očích strany však neodpustitelného prohřešku, dal po krátkém váhání přednost kariéře a svou milou udal. Tím začal jeho pád - nikdy už se nevzpamatuje ze ztráty milované bytosti, ze své viny a rostoucí vnitřní prázdnoty. Jeho kariéra vede až k pohodlné profesuře, v roce 1968 ho však zradí zdraví a on tak promarní poslední příležitost k obnovení alespoň částečné sebeúcty.

Jako nemocný, osamělý stařec se nad stále většími dávkami vodky probírá svým životem a snaží se najít onu zásadní, počáteční chybu. Mnohými prvky román připomíná příběh jakéhosi nepovedeného, břídilského Fausta, v němž roli Mefista hraje komunistická strana. Styl, který se z uceleného vyprávění a úvah pomalu mění v útržkovité, roztěkané poznámky, podtrhuje dojem autentické výpovědi rozkládající se osobnosti.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Mrtvé rameno":


zibase-club.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us