Ne İçin Mücadele Ediyoruz? Radikal Bir Kolektif Manifesto Federico Campagna

ISBN:

Published:

216 pages


Description

Ne İçin Mücadele Ediyoruz? Radikal Bir Kolektif Manifesto  by  Federico Campagna

Ne İçin Mücadele Ediyoruz? Radikal Bir Kolektif Manifesto by Federico Campagna
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 216 pages | ISBN: | 8.75 Mb

Yaşadığımız yıllar, tarihte, içinden muazzam politik durumların yayıldığı bir çatlak:“İnsanlar mahallelerinde diğer komşularla dupeduz bir sokak köşesinde tanıştılar” (Mahalle Meclisi katılımcılarından Pablo, Buenos Aires)-“Daha önce hiç görmediğimMoreYaşadığımız yıllar, tarihte, içinden muazzam politik durumların yayıldığı bir çatlak:“İnsanlar mahallelerinde diğer komşularla düpedüz bir sokak köşesinde tanıştılar” (Mahalle Meclisi katılımcılarından Pablo, Buenos Aires)-“Daha önce hiç görmediğim insanlar, kahve ya da başka bir şey icerken gördüğüm, ama asla bir protestoda görmediğim insanlar oradaydılar.

Oraya gittiler. İlk günde bile insanların söylediklerini işitmek ve görmek o kadar ilgincti ki. İlk gün doğrudan demokrasi hakkında bir tartışma bile vardı. Ama öyle örgütlenilmemişti, bu kendiliğinden oldu.” (Alex, 2011’de gecen bir konuşmadan, Atina)-“Plaza’ya vardığımda neredeyse kimseyi tanımıyordum ve aynı şeyi söyleyen birçok kişiyle tanıştım.

Kendi başıma oraya gittim ve etrafta dolaştım- herkes konuşuyordu: Farklı sınıflardan genç, yaşlı insanlar, sokaklarda yaşayan insanlar, her türden insan gruplar halinde konuşuyor, tanışıyor ve her konuda sohbet ediyorlardı.” (Ayelen, 2012’de gecen bir konuşmadan, Madrid)-“Mevcut bütün liderlerin, yalnızca lider konumunda olmalarından dolayı yozlaşmış olduğu duygusu vardı.

Kimin hangi resmi makamda olmasına bakmaksızın, o kişi kaçınılmaz surette yozlaşmış biriydi, sizi yüzüstü bırakmış ve sizin sorunlarınızdan ve temel ihtiyaçlarınızdan tamamen ayrı bir yerde oldukları duygusu vardı.” (Ezequiel, 2003’te geçen bir konuşmadan, Buenos Aires)-“Bence giderek daha fazla insanın statüko ve bunun temsil ettiği demokratik sürecten dolayı hayal kırıklığına uğradığı bir noktaya geldik ve bunu yeniden üretmeyecek alternatifleri aramaya calışıyoruz.

Yatay biçimleri kullanmak, bu hiyerarşik yapıları yeniden üretmeyen ilişki kurma yollarını bulmanın bir parcası.” (Matt P., 2012’de geçen bir konuşmadan, New York).YAZARLAR: Christian Marazzi, Michael Albert, Ann Pettifor, Milford Bateman, Shaun Chamberlin, Richard Seymour, Peter Hallward, Mark J Smith, Marina Sitrin, Owen Jones, Hilary Wainwright, Dan Hind, Zillah Eisenstein, Mark Fisher, Franco Berardi Bifo, Saul Newman, Federico Campagna, Emanuele Campiglio, David Graeber, Nina Power, Alberto Toscano, John HollowayEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Ne İçin Mücadele Ediyoruz? Radikal Bir Kolektif Manifesto":


zibase-club.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us