Usulca Jean-Marie Laclavetine

ISBN:

Published:

139 pages


Description

Usulca  by  Jean-Marie Laclavetine

Usulca by Jean-Marie Laclavetine
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 139 pages | ISBN: | 9.17 Mb

Yumuşak huylu bir insan olan Vincent Artus, karısından başka kimseyi öldürmüş değildi. Beatricein bakışlarında... bir kuşku ışığı yansımıştı birkaç saniye boyunca. Patikanın kenarında, gözleri Vincenta dikilmiş halde, bir an havada asılı kalmıştı.MoreYumuşak huylu bir insan olan Vincent Artus, karısından başka kimseyi öldürmüş değildi. Beatricein bakışlarında... bir kuşku ışığı yansımıştı birkaç saniye boyunca. Patikanın kenarında, gözleri Vincenta dikilmiş halde, bir an havada asılı kalmıştı. Şaşkınlıktan, leylak rengi lekeler belirmişti yüzünde, ve sanki uçacakmış gibi kollarını çırpmıştı.

Oysa uçmadı. Bedeni, düşüşüne eşlik eden taşların şangırtısı arasında, bir sistem gibi giderek ağırlaşarak, zıplaya zıplaya yuvarlandı bayırdan aşağı.Kendi halinde bir insan olan Doktor Vincent Artusu zaman zaman tedirgin eden tek şey, öldürdüğü karısı Beatricele ilgili anılarıdır. Ömrü, tek dostu Semionela birlikte çalıştığı dispanserle, papağanı Pumblechookla yaşadığı kamyon arasında tükenip gitmektedir. Hastaları, Cafe Le Petit Pompondaki aperitifler, haftada bir Semionela sabaha kadar süren poker partileri, sevimsiz pazar günleri Paris sokaklarında kamyonla gezintiler ve Pumblechookun bakımı yegane uğraşlarıdır.Bu sakin yaşamı bir gün, Beatricein -varlığından bile haberdar olmadığı- ilk evliliğinden olan kızı Camillein ortaya çıkmasıyla altüst olacaktır.

Camille, hala yaşadığına inandığı annesini bulmak istemektedir ve Vincentı, ona bu arayışında yardımcı olmaya zorlar. Artus, önce direnmeye çalışsa da sonunda, tıpkı annesi gibi gizemli bir çekiciliğe sahip olan bu inatçı ve küstah kıza boyun eğmek zorunda kalır... Ancak, işlenen cinayet ortaya çıkarılmadan bir ölünün izi nasıl bulunabilir ki? Paris sokaklarında bir kovalamacayla başlayan bu serüven, Pirenelerin ıssız ve sevimsiz bir uçurumunda, sürpriz bir sonla noktalanır.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Usulca":


zibase-club.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us